2015.07.24_Siena_DSC_0095_1 - Kopia

Pogoda za oknem iście angielska, więc pora nadrobić zaległości, a dokładniej rzecz ujmując – czas na kolejną fotorelację z Toskanii – zapraszam do Sieny!

Siena – małe średniowieczne miasto, oddalone ok. 50 km od Florencji – jest podzielona na 17 dzielnic – Contrade. Zwiedzając miasto, na ścianach kamienic można zobaczyć tabliczki informujące, w której Contrade się znajdujemy. Oczywiście dzielnice mają swoje odrębne barwy i starają się to pokazywać na każdym kroku – przykład w galerii: ślub młodej pary – to nie przypadek z niebieskimi okularami!

Największymi atrakcjami Sieny są: Katedra (Duomo), Piazza del Campo (plac centralny) z Palazzo Pubblico (pałac w Sienie, aktualnie znajduje się tutaj Museo Civico) i Torre del Mangia (wieża i dzwonnica).

Dwa razy do roku na placu centralnym odbywa się słynne Palio di Siena. W tych dniach tysiące turystów przybywa do Sieny, by poczuć na własnej skórze te emocje, jakie udzielają się całemu miastu. Do wyścigu przystępuje 10 dżokejów reprezentujących swoje Contrade. Zwycięzca gonitwy przynosi swojej dzielnicy prestiż i dumę. Może kiedyś uda się zobaczyć na żywo to wydarzenie – jest cel, teraz trzeba przystąpić do realizacji!

Jakie to emocje zobaczcie sami: https://youtu.be/n_kGuKXyZPo

Dość pisania, oto galeria: